New Standard Show Sheets

Click Picture To Download PDF

                
Judge Evaluation Sheet - District Show Sheet - Class Placing Sheet

                   
100 Point Sheet     -         50 Point Sheet       -         10 Point Sheet
 

Officers

President   Harvery Addengast 48492 Erickson Dr. Vallet Springs, SD 57068

(605) 254-4835

Vice President Spud Peugh 234 S. Cook St. Liberty, NC 27298

(336) 706-7144

Sec/Treasurer   Paul Tapia 1908 Utah NE, Albuquerque, NM 87110

(505) 235-1151

District 1 Director Dennis Briggs 40 North 2400 East, Sugar, ID 83448

(208) 458-4256

District 2 Director   Gary Grossman 200 N Walnut, South Elgin, IL 60177

(630) 965-4480

District 2 Director   Ed Binfetn 12835 369 Ave. Bath, SD 57427

(605) 226-1854

District 3 Director Chris Raines 1801 Wildlife Run, Beaverdam, VA 23015

(804) 448-9721

District 4 Director Dan Skiles 20663 Santa Barbara Ave, Middletown, CA 95461

(707) 477-0543

District 5 Director   Paul Tapia 1908 Utah NE, Albuquerque, NM 87110

(505) 235-1151

District 6 Director Spud Peugh 234 S. Cook St. Liberty, NC 27298

(336) 706-7144

District 7 Director Mike Vito Terra Cotta, Ont. Canada

(416) 735-3272

Newsletter Editor   Sara Dietrichs 1045 N West End Blvd, #115, Quakertown, PA 18951.

(484) 725-5137

Publicity Director Joe Olszyk 225 Comstock Dr. Colonial Heights, VA 23834

(443) 243-8321

Historian   Harvey Addengast 848492 Erickson Drive, Valley Springs, SD 57068

(605) 757-6814

Web Coordinators  

Paul Tapia

Givo Has
1908 Utah NE Albuquerque, NM 87110

Burnaby, B.C Canada

(505) 235-1151

Elections Officer   Chris Goedeke 5208 Cottonwood Dr. Lothian, MD 20711

(443) 790-7630

New Member Director Ardy Prekker 21500 201st Street Big Lake, MN 55309

(612) 889-2945


Judges

50 Point Judge 100 Point Judge Master Judge
Judges may judge shows outside their district.

District 1   Dennis Briggs 40 North 2400 East, Sugar, ID 83448

(208) 458-4256

District 2 Tim Kvidera 17776 Wedgewood Lane, Prior Lake, MN 55372-2850

(952) 226-3528

  Ted Golka 21665 Barrus Road, Glenwood, IA 51534

(712) 366-3526

    Rich Sheedy 720 W Hwy. 50, O'Fallon, IL 62269

(618) 624-8171

  Nich Schnerre address

phone number

    Gary Grossman 200 N Walnut, South Elgin, IL 60177

(630) 965-4480

  Ardy Prekker 21500 201st Street Big Lake, MN 55309

(612) 889-2945

District 3   Eric Kooker P.O. Box 100, Quakertown, PA 18951

(215) 536-8753

    Bill Larson 36 Briarwood Lane, Lynchburg, VA24501

(434) 821-3738

    Rick Leimann 144 Elco Street, Cincinnati, OH 46233

(513) 941-0363

    Joe Olszyk 24 Rock Glenn Road, Havre de Grace, MD 21001

(410) 436-7076

    Chris Raines 1801 Wildlife Run, Beaverdam, VA 23015

(804) 448-9721

District 4 Joe Ceaser 3801 South Frank Drive, Tucson, AZ 85735

(520) 883-5555

    Rich Schlais 351 Huntley Ave, Auburn, CA 95603

(530) 823-6237

  Dan Skiles 20663 Santa Barbara Ave, Middletown, CA 95461

(707) 987-8171

  Garry Glissmeyer 170 Cobblestone Dr, Colorado Springs, CO 80906

(719) 527-1454

    Lynn Kral 5507 Bitterbush Way, Loveland, CO 80537

(970) 669-9716

    Paul Tapia 1908 Utah NE, Albuquerque, NM 87110

(505) 235-1151

District 6   Spud Peugh 234 S. Cook St. Liberty, NC 27298

(336) 706-7144


Back To TopBack To Top
Indian Fantail Club of America
Ardy Prekker
21500 201st Street Big Lake, MN 55309
Pigeonprekker@hotmail.com
(612) 889-2945
 
Would love to hear from you about our website, Any questions or comments
Please Contact
Website Maintained by givo - givo@angelwing.ca
 
 Home      Calendar of Events      Officers & Judges     Standard     Related Links     Awards Program     Contact Us